Parkowe Zuchy

Wychowawca grupy:

mgr Monika Wendel

Nauczyciel współpracujący:

Dorota Gącik

 

 Cześć! To my - „Parkowe Zuchy”!

Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu, gdyż mamy 2,5 roku. Pierwsze dni  w przedszkolu są dla nas trudne i pełne obaw ale też radości, gdyż poznajemy nowe koleżanki i kolegów. Prawdziwe z nas „Zuchy” gdyż cechuje nas odwaga, zaradność i energiczność, a także pozytywne nastawienie do świata. Do naszej grupy należy 13 Zuchów: 5 dziewczynek i 8 chłopców. Nowa przygoda w przedszkolu to czas spędzony na zabawie, spacerach, tańcach, śpiewaniu, malowaniu, wyklejaniu z ciastoliny. Uwielbiamy zabawy balonem i dmuchanie baniek mydlanych, chętnie bawimy się w kącikach tematycznych: kąciku samochodów, klocków, lalek. Bardzo lubimy zabawy z chustą animacyjną, tańce z gumą sensoryczną, pokonywanie tunelu, czytanie książeczek, układanie puzzli. Poznajemy zasady przedszkolaka, dzięki czemu czujemy się w przedszkolu bezpiecznie. Uczymy się poprzez zabawę, tym samym rozwijamy swoją wyobraźnię, kreatywność, inicjatywę a także samodzielność nie tylko przy ubieraniu się czy spożywaniu posiłków ale także w podejmowaniu decyzji i radzeniu sobie z trudnościami. Czas spędzony w przedszkolu wpływa na nasz rozwój społeczny, intelektualny, emocjonalny, językowy oraz ruchowy.

 

Naszą dewizę obrazują słowa piosenki: „Idzie Zuch” (B. Abramowicz, J. Naja):

Przygotował zuch dwie ręce
Tylko dwie bo nie ma więcej
Ręka lewa ręka prawa
To dla zucha jest zabawa

 

Idzie zuch wicher dmucha
I do tyłu ciągnie zucha
Ale zuch się nie przejmuje
I do przodu maszeruje

Bal karnawałowy 2023

Opublikowano w Parkowe Zuchy

 

10 stycznia 2023 r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy poprowadzony przez zespół „Maskotki”. Dzieci wystąpiły w różnych przebraniach: Spidermana, motylka, wróżki, księżniczki, Chase z bajki „Psi Patrol”, Dzwoneczka, kowboja, jednorożca. Były tańce, śpiewy, zagadki, wróżby, pokaz baniek mydlanych. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, na ich buziak gościł uśmiech. Po balu Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Opublikowano w Parkowe Zuchy

Parkowe Zuchy intensywnie przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonały ozdoby świąteczne: łańcuchy z pasków kolorowego papieru, bombki, papierowe choinki, skarpety na prezenty, śniegowe bałwanki, kolorowe Mikołaje, a także ubrały choinkę w sali. Nauczyły się piosenki i wierszyka na przybycie Mikołaja oraz wysłuchały opowieści o narodzinach Jezusa i tradycjach bożonarodzeniowych. Zajęcia odbywały się przy brzmieniu znanych kolęd.

Zuchy jesienią

Opublikowano w Parkowe Zuchy

Jesień

Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

I rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku.

Wręcza nam bukiety

Kolorowych liści

I smutek zamienia

W roześmiane myśli.

Nasypie w berety albo do kieszeni –

Kasztanów, żołędzi

I złotych promieni.

Pozdrowi wiewiórkę

Roześmianym echem

A potem pożegna –

Cichutko, z uśmiechem…