Zakodowani w bibliotece

Opublikowano w Mali odkrywcy

 ZAJĘCIA 2:

w ramach projektu "Zakodowani w bibliotece" dofinansowanego przez Fundację BGK zajęcia w przedszkolu "Parkowe Skrzaty" w Kazimierzy Wielkiej prowadziły: Greta Dzikowska, Joanna Kądziela-Kot i Barbara Janasik.

Dziś zadaniem 5-latków z grup Tygryski i Mali Odkrywcy było m.in.:

- poruszanie robotem do przodu i do tyłu

- skręcanie robotem w prawo i w lewo

- zmiana koloru świecenia z podaniem nazwy po angielsku

- pokonanie prostego toru przeszkód

- zakodowanie się (kodujacy - dziecko a kodoawny - wybrana koleżanka lub kolega)

 

ZAJĘCIA 2

To był muzyczny dzień w projekcie "Zakodowani w bibliotece". Na 3 zajęciach z robotami Dash i Dot 5-latki z grup "Tygryski" i Mali odkrywcy" poznali xylofon. Na zajęciach muzyczno-plastycznych przypominaliśmy sobie czym jest gama i jak się ją śpiewa.

Potem nadszedł czas na przygotowanie nut dla Dasha. Zadaniem dzieci było odpowiednie pokolorowanie nut na przygotowanych kartkach. Zadanie okazało się dość trudne i wymagające dużego skupienia a każdy błąd oznaczał utratę właściwej melodii.

Aby nasz robot mógł grać konieczne było nauczenie dzieci, jak ustawia się nuty w aplikacji XYLO. Nie było to proste zadanie ustawić jedną nutkę za drugą ale 5-latkom poszło doskonale i Panie Barbara Motyka oraz Dorota Gącik nie miały najmniejszeniego problemu z rozpoznaniem, że dziś gamy melodię: "Wlazł kotek na płotek".

 

Jak sobie poradzili? Zapraszamy do oglądania filmów na stronie internetowej biblioteki: https://bibliotekakazimierzawielka.edupage.org/ lub na YouTube