11 Listopada- Święto Niepodległości 2018

Opublikowano w Tęczowe nutki

 

 

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.

 

Właśnie tego dnia po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

 

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe Święto Niepodległości.

 

Kto ty jesteś?
Polak mały…

 

W naszym przedszkolu w dniu 9 listopada obchodziliśmy

 

Święto Niepodległości.

 

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten

 

wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

 

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.

 

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

 

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tego święta, wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz zatańczyły ,,Krakowiaka".Nie zabrakło również piosenki „ Jestem Polką i Polakiem”.

 

Tego dnia dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę„na baczność”, odśpiewały też hymn Polski„Mazurek Dąbrowskiego”.Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

 

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.