Wielkanocne spotkanie z zajączkiem.

Opublikowano w Tęczowe nutki

 

 

 

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (koszyczki, kurczaczki, baranki)

 

Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 27 marca 2018 r. Już od rana dzieci czekały na "Wielkanocne spotkanie z zajączkiem", gdzie autokarem wybrały się do Przybynowa do Agro-gospodarstwa " Pod Skałką" na edukacyjną przygodę.

 

Na miejscu na dzieci czekał powitalny poczęstunek w formie wielkanocnego śniadania z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, chlebem i babeczką. Następnie z pełnymi brzuszkami rozpoczęliśmy naszą przygodę warsztatami, w których głowną rolę grał wielkanocny zajączek SzuSzu. To od niego dzieci dowiedziały się wielu ciakwostek na temat Świąt Wielkanocnych, poznały kilka przysłów, aktywnie rozwiązywały zadania w listach od zajączka. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę - watę cukrową. Kolejną atrakcją były odwiedziny u zwierzątek w Mini Zoo, gdzie mogły je nakarmić i nawet dotknąć. Przy wyjściu ze zwierzyńca na wszystkich czekała juz dodatkowa atrakcja, a mianowicie kolejka "Jurajski Ekspres", którą zwiedziliśmy okolicę. Po przejażdżce przyszedł czas na "pisankowe stylizacje". Pomysłowość przedszkolaków nie miała końca, a każda pisanka była piękna i wyjątkowa. Na koniec dzieci ze smakiem zjadły zupę pomidorową i wszyscy ruszyliśmy w podróż powrotną do przedszkola.

 

Mamy nadzieję, że wspólna wycieczka zapadnie naszym przedszkolakom szczególnie w pamięć i będą ją mile wspominać!