Parkowe Jagódki

Grupa ,,Parkowe Jagódki’’

Wychowawca:

mgr Irena Tomal

 

Współpracuje:

mgr Beata Percik

Edyta Kwaśna

Wycieczka do Pacanowa

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

W Pacanowie kozy kują
wiec Matołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.

W piątek 25 października wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Bajek  im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Po przywitaniu się z Koziołkiem Matołkiem przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowej krainy. Po licznych atrakcjach oprowadzały nas postacie z bajek: księżniczka i krasnoludek. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem. Dzieci wspaniale bawiły się także w bajkowym różnokolorowym, pełnym kwiatów "Czarodziejskim ogrodzie" . W  "Skarbnicy Bajek" podziwiały szklane kule w których były sceny z różnych baśni. Wycieczka była bardzo udana.

Słuchamy literaturę czytaną przez nasze kochane mamy

Opublikowano w Parkowe Jagódki

16 pażdziernika dzieci słuchały bajek czytanych przez jedną z mam. Poznały postacie z wierszy Juliana Tuwima "Ptasie radio" oraz "Pan Maluśkiewicz". Bardzo chętnie naśladowały odgłosy ptaków z wiersza. Czytanie zakończyło się wspólną zabawą "baloniku nasz malutki".

Sałatka jarzynowa

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Sałatka jarzynowa bardzo smaczna jest i zdrowa".  7 października dzieci z grupy "Parkowe Jagódki" zamieniły się w kucharzy. Po dokładnym umyciu rąk i przypomnieniu zasad bezpiecznego korzystania z przyborów kuchennych przedszkolaki zasiadły do stołów. Czekały tam na nich ugotowane warzywa. Rozpoczęło się wielkie krojenie.Gdy wszystkie składniki były gotowe nastąpił moment wymieszania sałatki. Była wyśmienita.Taka zdrowa, samodzielnie zrobiona skusiła nawet niejadków.

Złota Polska Jesień

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury.  "Jagódki" szukały w parku skarbów jesieni. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina. Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów. Szczególną radość dzieciom sprawiało podrzucanie opadłych liści oraz układanie z nich własnych kompozycji. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyło bieganie w stosach miękkiej i pachnącej pierzynki z jesiennych liści.

Owocowe szaszłyki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Parkowe Jagódki" uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę- owocowe szaszłyki. Przyniesione przez dzieci owoce zostały dokładnie umyte i pokrojone a "jagódki"mogły przystąpić do owocowej zabawy. Dzieci wybierały swoje ulubione owoce i nadziewały na patyczki. Po skończonej pracy wszyscy zjedli własnoręcznie wykonane przysmaki.

Warsztaty plastyczne

Opublikowano w Parkowe Jagódki

23 października w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać arcydzieła były zachwycone. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji. "Jagódki" z niecierpliwością czekają na drugą część zajęć. 

Idzie jesień z pełnym koszem

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Jestem jesień z pełnym koszem.
Dobre rzeczy wam przynoszę.
Jabłka, śliwki, gruszki bery,
pomidory i selery.

Przyszła jesień do gosposi.
Czy gosposia o coś prosi?
Mam kapustę do kwaszenia,
dobre grzyby do suszenia.

Idzie jesień z wielkim koszem.
Zajadajcie! Bardzo proszę!
Ludzie biorą te podarki
i chowają do spiżarki.
(Maria Terlikowska)

Jesienne muzykowanie

Opublikowano w Parkowe Jagódki

PIOSENKA „JESIEŃ”

1. Dzisiaj od rana

jesień czarowała,

w parku i w lesie

dary rozdawała.

Ref. Jesień, jesień, jesień

z wiatrem zatańczyła,

liście złote i brązowe

wszędzie rozrzuciła.  

Dzień Poczty Polskiej

Opublikowano w Parkowe Jagódki

W 2019 roku Dzień Poczty Polskiej (Dzień Listonosza) przypada na 18 października (piątek). Z tej okazji przedszkolaki udały się do pobliskiego urzędu pocztowego. W czasie wycieczki dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy urzędników pocztowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miejsce do wrzucania listów, miejsce przy okienku itp. Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom.

Urodziny Amelki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Dla słodkiej Księżniczki w dniu urodzin
Niech ziarnko grochu Ci nie szkodzi
Niech wszystko jak w bajce się układa
A z kranu niech płynie czekolada
Niech dobro zawsze ze złem wygrywa
A w życiu niech zawsze jak w bajkach bywa

Dzień chłopaka u Jagódek

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

 

 

Tak płynęły  życzenia do wszystkich chłopaków  z przedszkola w dniu ich święta. Oj, było dużo życzeń, prezenciki, buziaczki, wspólne tańce i zabawy.