Parkowe Jagódki

Grupa ,,Parkowe Jagódki’’

Wychowawca:

mgr Irena Tomal

 

Współpracuje:

mgr Marzena Iwan

Edyta Kwaśna

BRITISH DAY IN THE KINDRGARTEN PARK SPRITES !

Opublikowano w Parkowe Jagódki

4 lutego 2021r., w ramach działań  pt." Kulturą brytyjską zakręceni” dzieci z grup pięciolatków  w  sposób bardzo pozytywny i żywiołowy zaangażowały się w celebrowanie picia herbatki po angielsku. Mali przedszkolacy  zapoznali się z historią picia herbaty w Królestwie Wielkiej Brytanii.  Ponadto , dzieci wzięły udział w zaimprowizowanej scence  picia herbaty z mlekiem i jedzenia ciastka z Królową Elżbietą II i  jej mężem Filipem  w towarzystwie  policjanta.

Przedszkolaki pełne radości  humoru mogły zrobić sobie wspólną fotografię z Królową i  jej towarzyszącymi osobami.

 

Organizatorką wydarzenia była nauczycielka języka angielskiego Jolanta Kochańczyk.

Witamy w nowym roku

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Harmonogram zaplanowanych uroczystości i zajęć w I półroczu.

Wrzesień

18.09 (piątek) - sprzątanie świata.

21.09 ( poniedziałek)-  Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka.

23.09 ( środa) - Początek astronomicznej jesieni. Dzień spadającego liścia.

30.09 ( środa) - Dzień Chłopaka.

Październik

13.10 ( wtorek)- Dzień Ratownictwa Medycznego.

19.09 ( poniedziałek) - Dzień Poczty Polskiej.

30.10 ( piątek) -Dzień Wszystkich Świętych.

Listopad

05.11( czwartek)- Dzień Postaci z bajek.

10.11 ( wtorek)- Dzień żabek i jagódek

25.11 ( środek) -Dzień pluszowego misia

30.11 ( poniedziałek) -Andrzejki

Grudzień

07.12 ( poniedziałek)- Mikołajki

   ...12- Jasełka

Styczeń

 

21.01 (poniedziałek) Dzień Babci i Dziadka.

Marzanna

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Nasza grupa brała udział w konkursie na Eko-Marzannę organizowany przez RCEE w Rzędowie. Celem konkursu było propagowanie recyklingu jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych. W nasze dzieło włożyliśmy ogrom pracy i powstała unikatowa i zachwycająca Marzanna oraz jej towarzysz którego nazwaliśmy ,,Jagódka'". Otrzymaliśmy dyplom za udział w konkursie.

Nauka z domu część 2

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Wracają ptaki z daleka i kwiatki kiełkują wokoło. Nadchodzi pora radosna, bo właśnie zaczyna się ....(wiosna)

Mija następny tydzień ćwiczeń w domu. Jagódki zakładały wiosenną hodowlę, poznawały kolory i oznaki wiosny, ćwiczyły liczenie. Przedszkolaki szukały ptasich gniazd oraz wykonywały własne gniazdka dla ptaków w domu. Cały czas doglądają również swoich domowych zasiewów i czekają na rezultaty. 

Urodziny Juliana

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Dla Superbohatera

Co pomoc innym wybiera

Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia

Z łatwością, z jaką składamy życzenia

Niech siła i odwaga

W zabawie i w życiu Ci pomaga

Niech mocy Ci nie brakuje

A dobro zawsze niech procentuje

Dla superchłopca na urodzinki

Moc życzeń od przedszkolnej superrodzinki!

Eko-Marzanna

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Nasza grupa bierze udział w konkursie organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Przy pomocy rodziców powstał więc projekt Marzanny z odpadów które można poddać recyklingowi. Dzieciom podobała się Marzanna oraz piesek, który na cześć naszej grupy wabi się ,,Jagódka".

Urodzinki Weroniki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Dla Psotnicy w spódnicy

Naszej małej rozrabiaczki

Co przykład bierze z kaczki-dziwaczki

Dla Aniołka co czasem ma różki

Dla naszej kochanej dziewuszki

Niech figle i psoty na sucho uchodzą

Niech Twoje pomysły nikomu nie szkodzą

Niech żarty zawsze się udają

Tego życzymy 100 lat Ci śpiewając! 

 

Teatrzyk "Dyzio Leniuszek"

Opublikowano w Parkowe Jagódki

9 stycznia  w przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Jasio Leniuszek". Dyzio był pracowitym i grzecznym chłopcem. Mówił proszę, przepraszam, dziękuję. Aż tu pewnego dnia Dyzia odwiedził diabeł i wszystko się zmieniło. Chłopiec stał się baaardzo leniwy i złośliwy. Na szczęście jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Dzieci z uwagą śledziły losy Dyzia, razem z nim uczyły się zwrotów grzecznościowych i starały się odwieść chłopca od lenistwa.

Światełko betlejemskie

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

 

19 grudnia 2019 harcerze z 28. Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Związku Harcerstwa Polskiego "Żywioły" odwiedzili nasze przedszkole przed Świętami Bożego Narodzenia niosąc światełko pokoju z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Ubieranie choinki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Ubieranie choinki to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki.  ,,Jagódki" przyniosły do przedszkola bombki i w środę (18 grudnia) z zapałem przystąpiły do zawieszania ozdób na gałązkach.  Przystrojone w światełka i bombki drzewko wyglądało wyjątkowo. Przypomina nam, że święta tuż, tuż...

Bajkoterapia w grudniu

Opublikowano w Parkowe Jagódki

4 grudnia przedszkolaki spotkały się z mamą Antka na kolejnym spotkaniu z cyklu bajkoterapia. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały historii o trzech świnkach. Nasze dzieciaczki bardzo lubią te spotkania.

Dzień Pluszowego Misia u Jagódek

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi przyjaciółmi- misiami, aby pokazać go swoim kolegom oraz bawić się z nimi w rytmie piosenek o misiach. Po zabawie odbyła się degustacja słodkości, oczywiście w kształcie misiów.

101 rocznica odzyskania Niepodległości

Opublikowano w Parkowe Jagódki

8 listopada w Przedszkolu odbyły się obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki na zajęciach dydaktycznych dowiedziały się co to jest niepodległość, poznały symbole narodowe naszego państwa, jak wygląda godło narodowe i barwy Polski. Na rotundzie wspólnie z wszystkimi przedszkolakami odśpiewały uroczyście hymn Polski.

Złota Polska Jesień

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury.  "Jagódki" szukały w parku skarbów jesieni. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina. Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów. Szczególną radość dzieciom sprawiało podrzucanie opadłych liści oraz układanie z nich własnych kompozycji. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyło bieganie w stosach miękkiej i pachnącej pierzynki z jesiennych liści.

Owocowe szaszłyki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Parkowe Jagódki" uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę- owocowe szaszłyki. Przyniesione przez dzieci owoce zostały dokładnie umyte i pokrojone a "jagódki"mogły przystąpić do owocowej zabawy. Dzieci wybierały swoje ulubione owoce i nadziewały na patyczki. Po skończonej pracy wszyscy zjedli własnoręcznie wykonane przysmaki.

Wakacje coraz bliżej

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Planujemy wakacje. Nad morze, do lasu, pociągiem, samochodem czy łódką? Pakujemy walizkę i wyruszamy. Eksperymenty z ciepłą i zimną wodą. Sprawdzamy czy przedmioty pływają czy toną.  

Dbajmy o środowisko

Opublikowano w Parkowe Jagódki

W tym tygodniu ,,Parkowe Jagódki" dowiadywały się więcej o znaczeniu segregacji śmieci. Rozwiązywały  test sprawdzający wiedzę odnośnie segregacji a także powstawały prace plastyczne z zakrętek. Porządki nastąpiły również w ogrodzie. Przedszkolaki poznały narzędzia ogrodnicze oraz powstało wiele prac z kwiatowych kolaży. Ważne znaczenie dla środowiska ma również świeże powietrze oraz czysta woda. Nasze Jagódki po ćwiczeniu z ,,zapachowymi słoiczkami" i określeniu różnic pomiędzy różnymi zapachami, wykonały prace ,,szare na szarym'' oraz wiele przepięknych prac z rybkami.

Na wsi

Opublikowano w Parkowe Jagódki

W tym tygodniu przedszkolaki poznawały różne zwierzęta gospodarskie oraz ich odgłosy. Z plasteliny, farbami oraz kredkami powstały rozmaite prace plastyczne w wykonaniu naszych milusińskich. Jagódki uczyły się piosenki ,,Wiosna na wsi". 

Nauka z domu

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Mija pierwszy tydzień, gdy nasze przedszkolaki uczą się  z nami z  domu. Jest to dla nas tydzień organizacyjny. Staramy się przekazać dzieciom jak najwięcej, dopiero "wgryzamy" się w temat ;) więc garnki idą w ruch, tańczymy i śpiewamy do piosenek z https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs. Jak widać na zdjęciach dzieci są zadowolone." RODZICE

Dzień Babci i Dziadka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie."

Ewakuacja

Opublikowano w Parkowe Jagódki

29 listopada odbyła się w przedszkolu próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci miały także spotkanie ze strażakiem, który tłumaczył im konieczność takiej akcji. 

Warsztaty plastyczne- malowanie

Opublikowano w Parkowe Jagódki

25 listopada odbyła się druga część zajęć plastycznych. Przedszkolaki malowały prace, które wykonywały miesiąc temu. Mamy nadzieję, że przygotowane niespodzianki przyniosą równie wiele radości jak przedszkolakom podczas ich tworzenia. :)

Warsztaty plastyczne

Opublikowano w Parkowe Jagódki

23 października w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać arcydzieła były zachwycone. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji. "Jagódki" z niecierpliwością czekają na drugą część zajęć. 

Idzie jesień z pełnym koszem

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Jestem jesień z pełnym koszem.
Dobre rzeczy wam przynoszę.
Jabłka, śliwki, gruszki bery,
pomidory i selery.

Przyszła jesień do gosposi.
Czy gosposia o coś prosi?
Mam kapustę do kwaszenia,
dobre grzyby do suszenia.

Idzie jesień z wielkim koszem.
Zajadajcie! Bardzo proszę!
Ludzie biorą te podarki
i chowają do spiżarki.
(Maria Terlikowska)

Jesienne muzykowanie

Opublikowano w Parkowe Jagódki

PIOSENKA „JESIEŃ”

1. Dzisiaj od rana

jesień czarowała,

w parku i w lesie

dary rozdawała.

Ref. Jesień, jesień, jesień

z wiatrem zatańczyła,

liście złote i brązowe

wszędzie rozrzuciła.  

Dzień Przedszkolaka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Hymn "Dzień Przedszkolaka"
Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak

Przedszkolak zuchem jest nad zuchy
Obce mu fochy i w nosie muchy
Zmęczony śpi, jak mały miś
Wielką przygodę przeżył dziś

Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Babcia i dziadek, mama i tata
Razem świętują dzień przedszkolaka
bo oni kiedyś też mali byli
i do przedszkola chętnie chodzili.

Pod czujnym okiem kochanej pani
Na skrzydłach marzeń świat okrążamy
Dziś przedszkolakiem jutro strażakiem
Zostanę przecież to proste takie

Każdy przedszkolak....

 

Muzyka: Robert Obcowski

Słowa: Danuta Błażejczyk, Mariusz Urbaniak

Kolorowy świat dzieci

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Pierwszy tydzień czerwca rozpoczął się od poruszenia tematu tolerancji. Przedszkolaki wraz z rodzicami oglądali zdjęcia przedstawiające dzieci z różnych stron świat. Rozmawiali z jakich krajów pochodzą. Poznawali znaczenie słowa tolerancja. Na koniec zapoznali się z bajką o ,,Brzydkim kaczątku". Dalsza część zajęć przebiegała głównie na zabawach na świeżym powietrzu. Zabawy z piłką, w piaskownicy, a także poznawanie świata widzianego przez kolorowe szkiełka. Wszystkie aktywności sprawiały przedszkolakom dużo radości.

Parkowe Jagódki uczą się w domu

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Drodzy rodzice, w związku z zaistniałą sytuacją na stronie https://www.mac.pl/flipbooki  wydawnictwo udostępniło cyfrową wersje zeszytów ćwiczeń na których pracują nasze przedszkolaki. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do wspólnej nauki  z dzieckiem. Wspólne rozwiązywanie zadań można połączyć z zabawą, utrwaleniem wiedzy. Jest to też dobra metoda na wypełnienie czasu, który dzieci szczególnie teraz powinny spędzić w domach.

Urodzinki Zuzi

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały,

by co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały,

by nigdy nie było porannej pobudki

i wiał wiatr co rozwiewa smutki.

Najlepsze życzenia :)

 

Zabawa Karnawałowo-Walentynkowa

Opublikowano w Parkowe Jagódki

,, Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję. <3

 

Dzień Kubusia Puchatka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasza grupa wraz z Żabkami postanowiły uczcić ten dzień i poświętować z Kubusiem Puchatkiem. Przedszkolaki brały udział we wspólnych zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych. Nie mogło obyć się bez ulubionego przysmaku misia- miodku.

Urodziny Wiktora

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Do zabawy mnóstwa siły, 

Żeby każdy dzień był miły,

Pełen śmiechu i radości.

Stu urodzinowych gości.

Aut, klocków i pluszaków.

Stu prezentów, stu buziaków.

Zdrowia, szczęścia i słodyczy,

Wiktorku w dniu urodzin Tobie życzymy

Urodziny Antosia

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

W dniu Twojego święta powiedział baranek,
że życzy Tobie uśmiechu od ucha do ucha
i byś radośnie rozpoczynał poranek.
A siedem małych słoników
życzy Ci codziennych zabaw bez liku.
A misio ze świnkami,
dużego tortu ze świeczkami.
Natomiast siedem małych małpeczek Tobie życzy
dużo zabawy i mnóstwo słodyczy,
i żebyś każdego dnia i o każdej porze,
był roześmiany i bawił się dobrze.
A my do życzeń się dołączamy
i sto buziaków Ci przesyłamy.

Twoi przyjaciele z grupy  :)

Witaj drogi Mikołaju

Opublikowano w Parkowe Jagódki

,,6 grudnia- jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie,

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie. 

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty."

Andrzejki 2019

Opublikowano w Parkowe Jagódki

29 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Jagódki brały udział w wspólnej zabawie z grupą ,,Żabek". W tym magicznym dniu miały okazję do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Przelewanie wosku przez klucz, ustawianie butów w kolejce do drzwi, przekłuwanie serduszka z imionami to jedne z licznych zabaw w jakich brały udział. To był dzień pełen wrażeń.

Ptasia stołówka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Zima to trudny czas dla ptaków. Wiedzą o tym także nasze przedszkolaki, które postanowiły zadbać o nie w tym trudnym czasie. 22 listopada udały się na wycieczkę do pobliskiego parku, aby sprawdzić stan okolicznych karmników oraz zadbać o pokarm dla ptaków. Dzięki dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najsroższą zimę a wiosną odwdzięczyć się pięknym śpiewem.

Moja pierwsza książeczka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

4 listopada w Przedszkolu odbyła się akcja ,,MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK" . W ramach akcji przedszkolaki otrzymały swoje wyprawki czytelnicze oraz Karty Małego Czytelnika, na które tego dnia mogły też zdobyć pierwsze naklejki. Dzieci otrzymały niezwykłą książkę ,,Pierwsze czytanki dla..." , która mamy nadzieję wyrobi dobry nawyk czytania oraz zachęci do częstego korzystania z bogatych zbiorów bibliotecznych.

Dzień Poczty Polskiej

Opublikowano w Parkowe Jagódki

W 2019 roku Dzień Poczty Polskiej (Dzień Listonosza) przypada na 18 października (piątek). Z tej okazji przedszkolaki udały się do pobliskiego urzędu pocztowego. W czasie wycieczki dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy urzędników pocztowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, miejsce do wrzucania listów, miejsce przy okienku itp. Wycieczka bardzo podobała się przedszkolakom.

Urodziny Amelki

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Dla słodkiej Księżniczki w dniu urodzin
Niech ziarnko grochu Ci nie szkodzi
Niech wszystko jak w bajce się układa
A z kranu niech płynie czekolada
Niech dobro zawsze ze złem wygrywa
A w życiu niech zawsze jak w bajkach bywa

Dzień chłopaka u Jagódek

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

 

 

Tak płynęły  życzenia do wszystkich chłopaków  z przedszkola w dniu ich święta. Oj, było dużo życzeń, prezenciki, buziaczki, wspólne tańce i zabawy.

Obchodzimy Dzień Chłopaka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Buzia Wasza uśmiechnięta,

w dniu radosnym Waszego święta

Przyjmijcie proszę nasze życzenia,

niech się spełnią Wasze marzenia

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

Sprzątanie świata

Opublikowano w Parkowe Jagódki

W tym roku już po raz 27 ruszamy z Akcją: "Sprzątanie Świata-Polska". Jak co roku Akcja ta odbywa się w trzeci weekend września. Parkowe Jagódki nauczyły się, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.

Pierwszy gość u Parkowych Jagódek - Pan kominiarz

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 Wylatuje dym z komina,

jakoś dziwnie się wygina,

pewnie sięgnąć chce do nieba,

lecz tu kominiarza trzeba.

 

A kominiarz to ten taki,

co to wspina się na dachy,

ma kapelusz no i szczotę,

wciąż na sadzę ma ochotę.

 

Kto go ujrzy na ulicy,

albo właśnie przy kominie,

niechaj będzie tego pewien,

 

że go szczęście nie ominie.

 

 

Autor: Jolanta Janus

Moja rodzina

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Święto Rodziny dominowało w tym tygodniu. ,,Jagódki" oglądały swoje albumy rodzinne, z klocków powstawały domy,a z ciastoliny słodkości dla całej rodziny. Przedszkolaki wykonywały dla rodziców laurki oraz wspólnie uczyli się piosenki ,,Na dzień mamy i taty"

Przygotowania Wielkanocne

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Wielkanoc zbliżała się dużymi krokami, dlatego też Jagódki zaczęły staranne przygotowania. Na domowych zajęciach poznawały zwyczaje i tradycje Wielkanocne, badały i eksperymentowały z jajkami. Powstało wiele kolorowych pisanek z jajek oraz z masy solnej. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, które dumnie będą stały na stole podczas śniadania wielkanocnego. Jagódki uczyły się też nowej piosenki pt. ,,Pisanki".  Pracy było dużo, więc czas na krótki odpoczynek. Wesołych Świąt ;)

Dzień Kobiet u Jagódek

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Marzec czasem wiosną dmucha

czasem znowu zawierucha.

Jednak w jednym marca dniu,

Słońce świeci tam i tu!

Bo to dzień szczególny jest:

Dniem kobiet nazywa się!

Wszystkim Paniom: Małym i Dużym, nawet gdy się słońce chmurzy. Marzec dzisiaj śle życzenia: radości, uśmiechu i marzeń spełnienia!

Powitanie Zimy

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

Co prawda Pierwszy Dzień Zimy wypada 22 grudnia, ale ,,Jagódki" dwa dni wcześniej przywitały tą porę roku.  Wszyscy przyszli ubrani tego dnia na biało. Pomimo braku śniegu za oknem przedszkolaki razem z zaprzyjaźnioną grupą ,,Żabek" dobrze się bawiły przywołując Zimę piosenkami, zabawami i tańcami. 

Urodziny Marcelinki i Filipka

Opublikowano w Parkowe Jagódki

Ile jest rzek na świecie

Ile gwiazd jest we wszechświecie

Ile gór i ile szczytów 

Tyle życzeń i zaszczytów 

Dla Jubilatki podróżniczki

Dla której nudne są księżniczki

Bo woli przygody i podróże 

Niech Ci się spełnią marzenia duże

A maleńkie niech wzrastają

Tego Ci życzą i pozdrawiają 

Koledzy i koleżanki z grupy ,,Parkowe Jagódki". Wszystkiego Najlepszego Marcelinko

 

Dla małego psotnika

Co płata figle, koziołki fika

Pomysłów na minutę minimum sto ma

Niech nam dzisiaj żyje ten psotnik 100 lat!

Niech Ci żarty się udają

Niech Ci wszyscy wybaczają

Niech Ci się spełnią marzenia

Takie mamy dziś życzenia.

Wszystkiego Najlepszego Filipku :)

Bajkoterapia w listopadzie

Opublikowano w Parkowe Jagódki

13 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu czytania bajek. Tym razem poznały historię piesków z Psiego Patrolu jakże uwielbianą bajkę przez wielu przedszkolaków. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem.

Wycieczka do Pacanowa

Opublikowano w Parkowe Jagódki

 

W Pacanowie kozy kują
wiec Matołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.

W piątek 25 października wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Bajek  im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Po przywitaniu się z Koziołkiem Matołkiem przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowej krainy. Po licznych atrakcjach oprowadzały nas postacie z bajek: księżniczka i krasnoludek. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem. Dzieci wspaniale bawiły się także w bajkowym różnokolorowym, pełnym kwiatów "Czarodziejskim ogrodzie" . W  "Skarbnicy Bajek" podziwiały szklane kule w których były sceny z różnych baśni. Wycieczka była bardzo udana.

Słuchamy literaturę czytaną przez nasze kochane mamy

Opublikowano w Parkowe Jagódki

16 pażdziernika dzieci słuchały bajek czytanych przez jedną z mam. Poznały postacie z wierszy Juliana Tuwima "Ptasie radio" oraz "Pan Maluśkiewicz". Bardzo chętnie naśladowały odgłosy ptaków z wiersza. Czytanie zakończyło się wspólną zabawą "baloniku nasz malutki".

Sałatka jarzynowa

Opublikowano w Parkowe Jagódki

"Sałatka jarzynowa bardzo smaczna jest i zdrowa".  7 października dzieci z grupy "Parkowe Jagódki" zamieniły się w kucharzy. Po dokładnym umyciu rąk i przypomnieniu zasad bezpiecznego korzystania z przyborów kuchennych przedszkolaki zasiadły do stołów. Czekały tam na nich ugotowane warzywa. Rozpoczęło się wielkie krojenie.Gdy wszystkie składniki były gotowe nastąpił moment wymieszania sałatki. Była wyśmienita.Taka zdrowa, samodzielnie zrobiona skusiła nawet niejadków.